hlavickanovadoplnena

Centrum pro maminky s poporodní depresí? To dáme

V září 2017 nám přišel e-mail od maminky, která si taky užila své a má za sebou dokonce pobyt na psychiatrickém oddělení. A začala skvělá spolupráce s Luckou.
Lucka je akční, šikovná a vysnila si centrum, kde najdou maminky, které se necítí psychicky dobře, okamžitou pomoc. Společně jsme se zařekly, že to dáme a pracujeme na tom :)

Číst dál...

Zkrocená poporodní deprese – první setkání podpůrné skupiny v Praze

Mateřské štěstí vypadá samozřejmě, ale občas je zakalené psychickými stavy, o které žádná žena nestojí. Rozjitřená psychika dokáže přivést novopečené maminky až do stavů, kdy ztrácejí naději, že bude zase lépe. Jejich obavy jsou zbytečné, protože naprostá většina žen, které vyhledají pomoc, své obtíže překoná během několika měsíců. To ovšem maminky v akutní fázi často ani netuší. Nezisková organizace Úsměv mámy proto přichází s prvním otevřeným setkáním žen, které poporodní šílení přežily nebo s ním právě bojují. Akce se koná 12. dubna v 17.00 ve Fokus Praha.

Číst dál...

Máma v úzkých - ptejte se

Možná jste na stránkách nenašli hledanou informaci, i to se může stát. Pokud se váš dotaz týká problematiky psychických poruch, které jsou spojené s mateřstvím, máme tu pro vás řešení. Můžete nám napsat a my vám rádi odpovíme.

Odborné dotazy vám ráda zodpoví MUDr. Barbora Talová. Paní doktorka má tu nejlepší možnou kvalifikaci, protože pracuje na klinice psychiatrie a zároveň je maminkou malé holčičky. Své dotazy jí můžete posílat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud by vás zájimaly zkušenosti někoho, kdo si po porodu také "prožil své", můžete napsat Veronice Kubrichtové na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .Zároveň vám poradí se všemi ostatními záležitostmi, které nespadají pod lékařskou problematiku. Nevíte, kam se obrátit? Chybí vám na stránkách nějaká důležitá informace? Chcete se zapojit při budování pomocné sítě pro další maminky? Pak neváhejte a pište!