hlavickanovadoplnena

Úsměv mámy v České televizi

Věci někdy plynou samy. Reportáž v Událostech na ČT vznikla díky zmínce jedné z maminek, která se zúčastnila setkání Zkrocená poporodní deprese. My jsme si v prvních chvílích po natáčení nebyly jisté, zda to byl dobrý nápad mluvit o svých psychických potížích v televizi, ale vaše reakce nás utvrdily v tom, že je to správná cesta. O psychice ženy v poporodním období se mluvit má a kdo jiný by to měl dělat než my :)

Tady odkaz na reportáž, pokud jste ji náhodou neviděli.

Číst dál...

O našich aktivitách

O aktivitách spolku si můžete počíst ve výročních zprávách.

Výroční zpráva za rok 2015

Výroční zpráva za rok 2016

Výroční zpráva za rok 2017 - připravuje se

Chcete být příště součástí naší výroční zprávy? Pomozte nám zlepšovat situaci maminek, které se necítí po poporodu šťastné. Na vaše se zprávy se těší Veronika (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Kontakt

Základní údaje o neziskovce

Úsměv mámy, z.s.

V Olšinkách 2247

250 01 Brandýs nad Labem

IČO: 03452603

Předsedkyně: Veronika Kubrichtová

Naši neziskovku tvoří lidé!

Pokud vás trápí poporodní deprese (nebo jiná podobná nepříjemnost) a chcete si o tom popovídat, můžete se obrátit na naše dobrovolné koordinátorky. Samy jsme si tím prošly a jako jedny z mála víme, jaké to je :) Rády vám zprostředkujeme kontakty na odborníky, se kterými spolupracujeme.

Koordinátorky nenahrazují péči odborníka, kterého vám v případě potřeby vřele doporučujeme vyhledat. Jsme svépomocná skupina, která poskytuje především podporu.

Veronika Kubrichtová

Předsedkyně, koordinátorka pro Středočeský kraj (a zatím i kraje ostatní:))

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefon: 777 607 877

Lucka Kočová

Koordinátorka pro Prahu

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Míša Kalandrová

Koordinátorka pro Olomoucký kraj

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

Jak nezešílet z mateřství - pozvánka na přednášky

Jak nezesilet z materstvi pozvanka

Přednášky jsou zdarma. Na vaše přihlášky se budeme těšit na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Píše se o nás

V květnu (2016) se také píše o Světovém dni duševního zdraví matek. Na portálu maminka.cz najdete vyčerpávající informace, náš leták a informace o Úsměvu mámy. Celý článek

maminkacz1

maminkacz2

V květnovém vydání časopisu Marie Claire (2016) najdete článek o depresích po porodu. O své zkušenosti se opět podělila Veronika (zakladatelka) a svůj odborný pohled nabídly naše spolupracovnice Lucie Machová (psycholožka) a Barbora Talová (psychiatrička). A opět zde najdete odkaz na Úsměv mámy. Článek najdete v plném rozsahu na stránkách Lucie Machové.

A má i svou internetovou podobu.

V červnovém vydání časopisu Maminka (2015) najdete příběh zakladatelky stránek. Popisuje svůj boj s poporodní úzkostí. Najdete zde také informace o Úsměvu mámy.

V březnovém vydání časopisu Betynka (2015) najdete informace o psychických obtížích spojených s raným mateřstvím i informace o Úsměvu mámy.

 

Máma v úzkých - o diskuzi

Naše diskuze je určená všem statečným ženám, jejichž život ovlivnila nějaká forma psychické nepohody spojená s mateřstvím. Stejně tak i všem jejich blízkým, kteří je podporují.

Naše diskuze naopak není zaměřená na obecná mateřská témata. Zde doporučujeme jiné diskuze, které jsou v tomto ohledu lepší (emimino.cz, modrykonik.cz).

Do diskuze mohou přispět pouze registrovaní uživatelé, ale protože chceme šířit informace co nejvíce, prohlédnout většinu témat může každý.

podana ruka