hlavickanovadoplnena

Výbavička líné a nešikovné matky

Je mi jasné, že líné nejste, natož nešikovné. U mě však byla příroda, pokud jde o zručnost, skoupá. A i když se tvářím, že jsem hyperaktivní, zbytečnou práci navíc rozhodně nevyhledávám. Chcete-li si po porodu alespoň trochu ulehčit práci, mám pro vás přehled svých mateřských postřehů, pokud jde o výbavu pro miminko.

Číst dál...

O poporodním šílení se musí mluvit a my budeme

Poporodní "šílení" dovede řádně ztrpčit život novopečených maminek. Může mít mnoho podob, ale většinou platí, že včasná pomoc dovede dělat zázraky. O obtížích však panuje mnoho předsudků a my se je pokusíme vyvrátit. Čeká nás totiž projekt "Máma v úzkých - osvětová kampaň ve Středočeském kraji".

Číst dál...

Úsměv po porodu - 5 tipů, jak k němu blíž

Porod je něco, co máme jen my ženy a co nedokáže prožít žádný muž, ač by se třeba na hlavu postavil. Je to dobře nebo špatně? Mohou nám všichni muži světa závidět nebo naopak máme závidět my jim? Mnoho žen mluví o svém porodu jako o životním prožitku. Řada dalších však odchází od porodu doslova jako spráskaný pes. Jak je to možné? A můžeme udělat něco pro to, abychom se cítily skvěle po porodu?

Číst dál...

Festival Respekt k porodu nám učaroval

Začátkem roku se ke mně dostala informace o Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství konaného v rámci Světového týdne respektu k porodu. Neváhala jsem ani chvilku a hned jsem organizátorky oslovila s tématem projektu Máma v úzkých. Dámy byly velmi milé a přednášky jsme domluvily hned dvě. Poporodní šílení a Osudové pouto.

Číst dál...