hlavickanovadoplnena

[Typický mateřský den] Vytřít, setřít, uklidit, vyprat, uvařit...Vážně?

Miluju diskuze o tom, jak vypadá běžný mateřský den. Maminky celé dny vaří, uklízejí, perou, zpívají, recitují básničky, tančí, venčí děti, dvakrát denně vytírají, samy montují nábytek, staví domy, šijí celou garderobu, nakupují, usmívají se. Čerpám od nich inspiraci. Mohu se s nimi porovnávat, zlepšovat se, dosáhnout dokonalosti…

Číst dál...

Kojení je krásné, ale kojící fotky...

Kojení je nádherné. Vaše dítě roste z vás. Každý doušek prožíváte s ním a jste propojeni silným poutem. Kdo to nezažil, nepochopí. A pak jsou tu kojící fotky, které jsou připomínkou krásných chvil. A které se pravidelně objevují na internetu. Je to správné?

Číst dál...

Cesta z poporodní deprese existuje, i když není vždy jednoduchá

Je to už skoro pět let, co jsem prošla poporodní krizí. Tehdy jsem se zoufale ptala sama sebe, zda se ještě někdy budu cítit normálně. Teď už vím, že cesta ven existuje. Od té doby jsem poznala mnoho dalších žen, které si prožily vlastní boj. Každá trochu jinak, ale většinou se šťastným koncem. Aby už žádná žena nemusela bojovat s poporodní depresí sama, vznikl Úsměv mámy. A mám pro vás souhrn informací, které jsem načerpala od ostatních statečných žen.

Číst dál...

Proč být tak trochu otrokem svého dítěte?

Pokud chcete rozpoutat bouřlivou diskuzi, zeptejte se v některé mateřské diskuzi na jednu z těchto otázek. „Mám nechávat dítě vyplakat, aby si zvyklo usínat samo? Má mít od narození svůj vlastní pokojíček? Neměla bych ho odmalička utužovat, aby z něho byl samostatný jedinec? Bojím se, že bude miminko rozmazlené.“ Zaručeně se vám dostane mnohých odpovědí a zaručeně budou ze dvou odlišných táborů. Tvrdý přístup velí utužovat dítě od útlého mládí. Citlivý přístup se naopak zastává miminek. Co je ale vlastně správně?

Číst dál...

Poporodní problémy, které zaskočily už hodně maminek

Ačkoliv nás po porodu může zaskočit řada nečekaných strastí, většinou nejsme první, kdo podobné potíže řeší. Je tak celkem pravděpodobné, že brzy najdeme i řešení. A i kdyby to náhodou nebylo hned, určitě se nám dostane alespoň podpory. Podíváme se na nejčastější komplikace a řekneme si, kam pro informace.

Číst dál...

Podkategorie