hlavickanovadoplnena

Jak moc přirozený porod skutečně chceme?

Slovo přirozený je skloňováno ve všech možných kombinacích a teorií přirozenosti jsou stovky. Abych byla upřímná, používám ho také velmi často a to i na těchto stránkách. Ve skutečné přírodě bych ale na rovinu žít nechtěla a pokud by můj porod probíhal skutečně přirozeně, možná bych už teď nenapsala ani čárku. Nic ale není černobílé a to ani přirozený porod.

Číst dál...

Mámo, pomož mi být dobrou mámou!

Mnohé z nás bereme svou mateřskou roli velmi seriózně a naše přípravy leckdy předčí i úsilí ze školních let. Studijní literatury máme k dispozici nepřeberné množství, naše okolí je většinou také nápomocné a internet je zdrojem snad nekonečného množství informací. Pojďme se ale na chvilku zastavit a podívat se na mateřství z jiné stránky. Jak k němu vlastně přistupovat přirozeně? Víme ještě, jak to chodilo v dřívějších dobách? Napovědět nám mohou i naši nejbližší příbuzní.

Číst dál...

Naši nejbližší příbuzní

Lidé se od nepaměti snaží nalézt důkazy existence všemožných tajemných pralidí. Tomu, komu by se něco takového podařilo, by se jistě dostalo věhlasu. Horší by to zřejmě měl onen tvor, to je však na trochu jinou diskuzi. Někdy zapomínáme, někdy ani netušíme, že nám velmi blízké živočichy máme téměř po ruce.

Číst dál...