Světový den duševního zdraví matek 1. května 2019

Kdo vytváří Úsměv mámy

Veronika Kubrichtová

Úplně na začátku byla myšlenka vytvořit stránky na pomoc ženám, které dohnala poporodní úzkost, deprese či jiná podobná libůstka. Ano hádáte správně - sama jsem něčím takovým prošla a ráda bych touto cestou zprostředkovala ostatním co nejvíce užitečných informací. Když jsem ale začala o svých úmyslech hovořit se svým okolím, nabalovaly se na můj prvotní nápad další a další "doplňky". A tak nakonec vznikl Úsměv mámy v této podobě.

A kde beru inspiraci a informace? Jednak je to má vlastní mateřská role spojená s nadměrně rozvinutými studijními sklony. A pak je tu má záliba v primatologii a ve studiu chování zvířat (někdy i lidí). Všechno tohle jsem se snažila i studovat, a tak se mi třeba podaří přinést i trochu jiný pohled na naše mateřství.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MUDr. Barbora Talová

Paní doktorka připravila odborné texty pro projekt Máma v úzkých. Pro problematiku projektu má tu nejlepší možnou kvalifikaci, protože pracuje na klinice psychiatrie a zároveň je maminkou malé holčičky.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Mgr. Lucie Machová

Lucie je psycholožka a psychoterapeutka. Specializuje se na obtíže spojené s mateřstvím a pomáhá nám především šířit informace do světa. S Lucií se můžete potkat na většině našich přednášek.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další odborníci a organizace

Naše aktivity podporuje celá řada dalších odborníků a organizací. Může to znít neuvěřitelně, ale většina oslovených nám vřele odpovídá a pomáhá, jak se dá. Svůj příspěvek pro nás připravila třeba PhDr. Ilona Špaňhelová.

Spolupracujeme s organizacemi Postpartum Support International, Česká asociace dul, Hnutí za aktivní mateřství a s projektem Jak jinak.

Další rodiče

O své rodičovské zkušenosti se s námi dělí i další rodiče. V tuto chvíli je to především v rámci projektu Máma v úzkých, ale zcela jistě se pokusíme příspěvky rozšířit i na další oblasti. 

Bez dalších znalostí by to nešlo

Protože na světě existuje až příliš mnoho předpisů, máme velkou oporu také v odbornici na daňovou a účetní problematiku Ireně Tinkové.

A aby to u nás hezky vypadalo, pomáhá nám grafička Dáša Laryzsová. Nenechte se mýlit - některé grafické prvky stránek vznikly díky úporné snaze zakladatelky webu. Příliš estetické tak nejsou, avšak to brzy napravíme :-)

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit