Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle

Světový den duševního zdraví matek

Když se narodí miminko, náš svět se na chvilku zastaví, aby nabral jiných otáček. Už nikdy na něj nebudeme koukat stejně. Zrodí se pouto, nad které není. Máme před sebou bytost, která začíná svůj život nezávisle na nás, ale zároveň cítíme, že jsme to my.

Světový den duševního zdraví matek

Přicházejí i těžké chvíle. Svět se točí jinak. Den splývá s nocí. Dříve oblíbené činnosti mizí v dáli a nové jsou v nedohlednu. Leží na nás tíha nové zodpovědnosti, se kterou se zpočátku jen stěží dýchá. Není divu, že občas pochybujeme o svých schopnostech a vzpomínáme na dny, kdy jsme se mohly sebrat a odejít.

Maminky právě narozených miminek si zaslouží nejlepší možnou péči, protože v jejich rukou je budoucnost. I proto je tu „Světový den duševního zdraví matek“. Aby nám připomněl, že mateřská role ženy není o sebeobětování, ale o lásce k sobě samé, která pak plynule přejde i k miminku.

Slavte s námi, myslete na sebe :)

ZAJÍMAVÝ TIP: Portál Šestinedělky připravil u příležitosti „Světového dne duševního zdraví matek“ celou sérii doporučení pro novopečené maminky. Je plná aktuálních vědeckých poznatků i osobních zkušeností.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit