Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle

Jak se nám mluvilo o poporodním šílení?

Poporodní období může být velmi náročné, ačkoliv se někdy ženy tváří, že v podstatě neexistuje. Zeptejte se jich přímo a možná vám prozradí tajemství. Po porodu vám opravdu nemusí být do zpěvu. Je to naprosto v pořádku a stává se to většině právě jmenovaných maminek.

Co už úplně v pořádku není, jsou dlouhodobé stavy psychické nepohody, ať už vypadají jakkoliv. O tom všem jsme s psycholožkou Lucií Machovou vyrazily diskutovat do 5 středočeských měst.

Jaká byla naše setkání?

Přednáška v BrandýseMluvily jsme o všem možném. Vždy hodně otevřeně. Návštěvnice byly skvělé a na rovinu hovořily o svých prožitcích. Odnáším si ještě silnější přesvědčení, že je potřeba o problematice mluvit, psát a zase mluvit. Aby byly ženy na mateřství připravené v jeho skutečné podobě. Myslely také na sebe a nenechaly se vláčet představami svého okolí.

Jaký je zlatý hřeb našeho projektu?

Díky projektu vznikla informační brožura "Po porodu vám nemusí být do zpěvu". K dispozici je na vybraných místech ve Středočeském kraji. Pár kousků najdete také u nás. Můžete si tak o ni psát na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Po porodu vám nemusí být do zpěvu

 Projekt finančně podpořil Středočeský kraj

stredocesky kraj logo

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit