Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle

Kojení je krásné, ale kojící fotky...

Kojení je nádherné. Vaše dítě roste z vás. Každý doušek prožíváte s ním a jste propojeni silným poutem. Kdo to nezažil, nepochopí. A pak jsou tu kojící fotky, které jsou připomínkou krásných chvil. A které se pravidelně objevují na internetu. Je to správné?

Asi čekáte, že napíšu, jak jsou kojící fotky nevkusné, směšné a pohoršují mě. Nenapíšu. Kojící fotky umějí být krásné, byť si myslím, že největší kouzlo mají pro své hlavní hrdinky. Ale ženy, prosím. Nechte si je raději pro sebe.

Kojení je krásné, ale

Z radosti výsměch

Chápu vás. Chcete sdílet své štěstí s celým světem. Je povzbudivé sledovat přibývající lajky na Facebooku a prožívat společnou radost. Internet je plný žen, které se cítí stejně jako vy. Bohužel, internet je také plný idiotů. A to ve všech možných slova smyslech.

Facebookem právě hýbe skupina To je nejlepší z mamynek, snažilek a bazárků, kde se tlupa děsně vtipných individuí baví nad ukradenými fotkami z mateřských skupin i nestřežených soukromých profilů. Skupina vzbudila mnoho nevole, proto nejspíš časem zanikne. Vzniknou ale další.

Skrytá zákoutí internetu

Zvrácené zesměšňování žen zaslepených mateřskou láskou je nepěkné. Ale internet ve svých nejtemnějších hlubinách skrývá mnohem horší stvoření.

Jakmile jednou umístíte fotku na internet, ztrácíte nad ní kontrolu. Šířit se dovede rychlostí blesku a u počítačových obrazovek nesedí jen ostatní maminky, ale i přihlouplí vtipálci, nepřející závistivci, zbrklí puberťáci. A především pedofilové, kteří dobře vědí, kam si chodit pro bezplatný materiál. Posledně zmínění navíc vytvářejí podobné skupiny jako maminky, kde sdílí své kořisti.

Párkrát jsem zabrousila na seminář o bezpečnosti internetu a nestačila jsem se divit, kolik nástrah čeká především na děti. A vždy zaznělo varování, že před umísťováním fotek kamkoliv na internet je radno přemýšlet. Opravdu chcete, aby se fotky vašich dětí ocitly v rukou úchylů?

Kdo se ukrývá ve vaší facebookové skupině?

Jsem si jistá, že ve facebookových skupinách o tisíci členech nejsou jen bezelstné maminky, které zajímá hlavní téma. Představte si, že se pod nevinným profilem jedné z maminek ukrývá individuum lačnící po skutečných malých dětech. Chcete sdílet své fotky i s ním?

Vaše děti jsou dnes roztomilými miminky, ale nic netrvá věčně. Vyrostou, budou se snažit zapadnout do skupiny vrstevníků a veřejně sdílené fotky jim radost neudělají. Vy dnes za jejich fotky sklidíte desítky lajků, děti za pár let desítky posměšků.

Říkáte si, že přeháním? Pedofilové si najdou pikantnější zdroje, spolužáci dětí se nedostanou k vašim dávno zveřejněným fotkám a neodhalí jejich zdroj? A já říkám, že zručný uživatel dokáže s internetem divy, dohledat se dá skoro vše a možnosti mohou být za pár let úplně jinde než dnes. Já osobně to proto riskovat nebudu.

Opakování je matka moudrosti. Proto říkám znovu. Ženy, matky, užívejte si krásy kojení. Foťte se, ať můžete vzpomínat. Ale nekrmte svými nádhernými fotkami internet. Nikdy nevíte, ke komu se dostanou.

Užitečné zdroje

www.seznamsebezpecne.cz
www.bezpecnyinternet.cz
www.e-bezpeci.cz

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit