Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle

Výbavička líné a nešikovné matky

Je mi jasné, že líné nejste, natož nešikovné. U mě však byla příroda, pokud jde o zručnost, skoupá. A i když se tvářím, že jsem hyperaktivní, zbytečnou práci navíc rozhodně nevyhledávám. Chcete-li si po porodu alespoň trochu ulehčit práci, mám pro vás přehled svých mateřských postřehů, pokud jde o výbavu pro miminko.

Číst dál...

Úsměv po porodu - 5 tipů, jak k němu blíž

Porod je něco, co máme jen my ženy a co nedokáže prožít žádný muž, ač by se třeba na hlavu postavil. Je to dobře nebo špatně? Mohou nám všichni muži světa závidět nebo naopak máme závidět my jim? Mnoho žen mluví o svém porodu jako o životním prožitku. Řada dalších však odchází od porodu doslova jako spráskaný pes. Jak je to možné? A můžeme udělat něco pro to, abychom se cítily skvěle po porodu?

Číst dál...

Jak moc přirozený porod skutečně chceme?

Slovo přirozený je skloňováno ve všech možných kombinacích a teorií přirozenosti jsou stovky. Abych byla upřímná, používám ho také velmi často a to i na těchto stránkách. Ve skutečné přírodě bych ale na rovinu žít nechtěla a pokud by můj porod probíhal skutečně přirozeně, možná bych už teď nenapsala ani čárku. Nic ale není černobílé a to ani přirozený porod.

Číst dál...

První týdny těhotenství

Potvrdilo se vám, že jste těhotná a dostalo se vám spousty nových informací? Ráda byste věděla, co vás všechno čeká a co se ve vás odehrává? Tak to jste se dostala na správné stránky. Každé těhotenství je samozřejmě jedinečné, ale prece jenom něco společného mají. A právě na to společně se postupně podíváme v našem seriálu.

Číst dál...

Když se řekne genetika

Jednu z velkých kategorií těhotenských vyšetření tvoří screening vrozených vývojových vad. Jen co objevíme na těhotenském testu druhou čárku, už je pomalu načase plánovat první podobnou návštěvu lékaře. Co nás tedy vlastně  čeká? A co se můžeme dozvědět?

Číst dál...