Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle

Centra krizové intervence

Centra krizové intervervence patří mezi velice užitečná pracoviště. Můžete se na ně totiž obrátit ihned v okamžiku, kdy to potřebujete. A to je někdy k nezaplacení.

A co přesně taková centra nabízejí?

Ve své podstatě o tom napovídá již sám název - centra jsou určená lidem, kteří se ocitli v nějaké krizi. Nabízejí rychlou psychologickou a prychiatrickou pomoc.  Nespecializují se sice přímo na maminky, ale určité zkušenosti s nimi mají. Pokud vás tedy odrovná poporodní deprese nebo úzkost, může to být vaše první volba. Obrátit se na ně můžete i s podezřením na poporodní psychózu.

Nabídnou vám psychologickou nebo psychiatrickou konzultaci. Po posouzení vašeho stavu vám mohou předepsat i léky. Mají k dispozici také lůžkovou část, která je však určená jen pro krátkodobý pobyt. V některých centrech můžete mít dokonce u sebe i své miminko. V centru vám také poskytnou kontakty na lékaře v blízkosti vašeho bydliště.

Krizová centra jsou tedy vybavená tak, aby vám mohla poskytnout rychlou pomoc. Jejich účelem není dlouhodobá spolupráce, ale rádi vám poradí, jak můžete postupovat dál a vyřešit tak své potíže.

Podívejme se teď na 2 konkrétní centra, která se nacházejí v Praze.

Centrum krizové intervence PN Bohnice

Co nabízí? Úvodní psychologickou a psychiatrickou konzultaci, zmapování vaší situace, v nutném případě také nasazení léků, krátkodobou hospitalizaci (zde bohužel bez miminka) a v případně nutnosti vám zajistí i příjem do psychiatrické nemocnice.

Kde zjistit více? Více informací najdete na webových stránkách centra. K dispozici mají také pěkně zpracovaný leták, kde se dozvíte o všech službách, které můžete využít.

Jaké mají zkušenosti s maminkami po porodu a v těhotenství? V širokém spektru klientů centra se vyskytují i maminky. Řesí zde třeba potíže spojené se zvládáním mateřské role, potíže s pojené se vztahem k dítěti, někdy i rozvoj poporodní psychózy. Zkušenosti zde tedy mají, ač se nejedná o specializované centrum.

Jak se na centrum obrátit? 

Centrum kriizové intervence PN Bohnice, Ústavní 91, 18102 Praha 8
284016110 nepřetržitě
Linka krizové intervence  284016666 nepřetržitě
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.bohnice.cz

Krizové centrum RIAPS

Co nabízí? Nepřetržitou psychologickou i psychiatrickou pomoc, které můžete v případě akutní potřeby navštívit bez objednání, hospitalizaci až na 5 dnů (po doporučení lékaře je možné mít u sebe i miminko).

Kde zjistit více? Krizové centrum RIAPS tvoří jedno z mnoha pracovišť Centra sociálních služeb Praha, na jehož stránkách stránkách najdete podrobnější informace.

Jaké mají zkušenosti s maminkami po porodu a v těhotenství? Zkušenosti mají, i když se na tuto problematiku nijak nespecializují.

Jak se na centrum obrátit?

Krizové centrum RIAPS
Chelčického 39
130 00 Praha 3
tel.: 222 586 768
Pokud se chcete vyhnout čekání v pohotovosti, je možné se objednat na tel. čísle 222 586 768

 

Informace o dalších centrech budeme postupně přidávat do naší databáze kontaktů.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit